Hakkımızda

Kumrular Konakları Engelli Bakım Merkezi

Özel Kumrular Konakları Bakım Merkezi Müdürlüğü, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olarak İzmir’in Seferihisar İlçesi Ömür Beldesinde; ruhsal engellilere bakım hizmeti sunmaktadır.

MİSYON

Kuruluşumuz; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından onayları verilmiş, bakım ihtiyacı olan engelli bireylerin, bakım, sağlık, yaşama katılım ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için; personelimiz ve engellilerimiz ile bir aile ortamı içerisinde, huzurlu ve sağlıklı bir ortamda tüm yasal mevzuat şartlarına bağlı kalarak ruhsal engelli bakım hizmetlerini, insani değerleri en önde tutarak gerçekleştiren sosyal bir kuruluştur.

 

VİZYON

Sürekli iyileştirme kapsamında öncelikle bölgesel alanda tercih edilen bir bakım merkezi olabilmek için; gerekli yatırım ve planlamaları yapan, engellileri topluma kazandırmak için yaptığı faaliyetlerle diğer bakım merkezlerine örnek olan, en yeni teknolojileri kullanarak altyapısını modernize eden, marka değerini sürekli koruyan, son gelişmeleri takip eden bir kuruluş olmak.

 

DEĞERLERİMİZ

– Dürüstlük

– Liderlik

– Takım Çalışması

– Engelli bireylerimiz, yakınları ve çalışanlarımızın memnuniyeti

– Mükemmellik

– Şeffaflık

 

KALİTE POLİTİKASI

Engelli bakım hizmetlerini gerçekleştirirken, tüm çalışanların katılımı ile

  • Engelli, engelli yakını, çalışanlarımız ve ilgili tarafların haklarını ve mahremiyetini koruyarak memnuniyetini en üst seviyede tutmak,
  • En yeni teknolojileri kullanarak modern alt yapısını sürekli geliştirmek,
  • Birimlerimiz için kalite Hedefleri belirlemek ve periyodik olarak hedeflerimizi değerlendirmek ve gerekli olması durumunda tedbirler almak,
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yürürlükteki ‘’Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliği’’ , kalite yönetim sistemi ve uygulanabilir tüm yasal şartları yerine getirmek,
  • Kalite yönetim sistemi uygulamalarını sürekli iyileştirmek.

ZİYARET SAATLERİ

Hafta İçi:            08.30 – 16.30

Cumartesi:         08.30 – 16.30

Pazar:                 Önceden randevu alarak ziyarete gelebilirsiniz.

Not: Belirtilen gün ve saatler dışında ziyaret etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

ZİYARET KURALLARI

1) Ziyaret öncesinde, ziyaretçi defterinin imzalanması zorunludur.

2) Ziyaret süresince kurum tarafından verilen ‘Ziyaret Kartı’ görünür biçimde taşınmalıdır.

3) Ziyaretçilere öncelikle ziyaret edilen hakkında bilgi verildikten sonra görüşmeye alınır.

4) Ambalajı olmayan, son kullanım ve üretim tarihi belli olmayan yiyecek ve içecek kabulü yapılamamaktadır. Ancak mevsime uygun sebze ve meyve getirilerek sağlık görevlisinin onayından sonra ziyaret edilenlere verilebilir.

5) Ziyaret sırasında kuruluşta bakımı yapılanların talepleri (para, sigara, çakmak, makas…vb.) kabul edilmemelidir.


Tarihçemiz

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Kurucumuz Oya Akgün, 1989 yılında başlayarak önce Ulus ve Hürriyet gazetelerinde muhabirlik yaptı.

1991 – 1994 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı olarak görev üstlendi. Daha sonra turizm alanına yönelen Kurucumuz Akgün, 2008 yılına kadar otelcilik ve acentecilik alanında faaliyet gösterdi.

2008 yılında Ege Bölgesinin ilk engelli bakım merkezini; Evim Özel Bakım Merkezi ismi ile İzmir’in Menderes İlçesi Gümüldür Mahallesinde kuran Akgün, 2012 yılı sonuna kadar burada engelli bakım hizmet verdi.

Engelli bakımının aynı zamanda rehabilitasyonu da içerek şekilde verilmesi gerektiğine inanan Akgün, Seferihisar ilçesinin Ömür Beldesi’nde, daha önce tatil köyü olarak hizmet veren 25 villalı bir tesisi alarak, engelli bakım hizmetlerini buraya taşıdı.

1 Mart 2013 tarihinde Ömür Beldesi’nde hizmete giren 128 kişi kapasiteli Kumrular Konakları Engelli Bakım Merkezi, 25 dublex villada Türkiye’nin örnek engelli bakım merkezi olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

  • 2008 – Özel Evim Bakım Merkezimizin kuruluşu
  • 2010 – Ömür Beldesinde 25 villalı tatil köyü alındı
  • 2012 – Ömür Beldesinde Kumrular Konakları ismi ile faaliyete geçildi
  • 2016 – Türkiye’nin ilk TSE 900 Belgeli bakım merkezi olduk
  • 2019 – Türkiye’nin model bakım merkezi olarak 128 hasta ile yoluna devam ediyor

Misyonumuz

Etik ilkelerden asla ödün vermeden, seçkin kadrosu ile hizmet kalitesinin gerekliliğini takip eden, Engelli bireylerimiz, yakınları ve çalışan memnuniyeti odaklı, sektöründe öncü uygulamalarla fark yaratarak, dünya markası olmak.

Vizyonumuz

Engellilerimiz için standartları karşılayan değil, ötesine geçerek mükemmeliyet odaklı ve güvenilir sağlıklı yaşam ortağı olmak…

Yöneticilerimiz

Oya AKGÜN - KURUCUMUZ

Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler Mezunu olan Kurucumuz Oya Akgün, Ulus ve Hürriyet gazetelerinde muhabirlik yapmış. Ankara Büyükşehir Belediyesinde Basın Danışmanı olarak çalışmıştır. Turizm sektöründeki girişimciliğinin ardından Özel Bakım Merkezi kurucusu olarak hizmet vermektedir.

Erdoğan BİLGİLİ - SORUMLU MÜDÜR

Deneyimli ve yaptığı işin gerektirdiği donanıma sahip olan ekibimiz Erdoğan Bilgili’nin sorumluluğunda hastalarımıza 7/24 hizmet vermektedir.


Hemen Ara