Ekibimiz


Kumrular Konakları
Engelli Bakım Merkezi Kurucusu
OYA AKGÜN
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Kurucumuz Oya Akgün, 1989 yılında başlayarak önce Ulus ve Hürriyet gazetelerinde muhabirlik yaptı. 1991 – 1994 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı olarak görev üstlendi. Daha sonra turizm alanına yönelen Kurucumuz Akgün, 2008 yılına kadar otelcilik ve acentecilik alanında faaliyet gösterdi.
2008 yılında Ege Bölgesinin ilk engelli bakım merkezini; Evim Özel Bakım Merkezi ismi ile İzmir’in Menderes İlçesi Gümüldür Mahallesinde kuran Akgün, 2012 yılı sonuna kadar burada engelli bakım hizmet verdi. Engelli bakımının aynı zamanda rehabilitasyonu da içerek şekilde verilmesi gerektiğine inanan Akgün, Seferihisar ilçesinin Ömür Beldesi’nde, daha önce tatil köyü olarak hizmet veren 25 villalı bir tesisi alarak, engelli bakım hizmetlerini buraya taşıdı.
1 Mart 2013 tarihinde Ömür Beldesi’nde hizmete giren 128 kişi kapasiteli Kumrular Konakları Engelli Bakım Merkezi, 25 dublex villada Türkiye’nin örnek engelli bakım merkezi olarak hizmetlerini sürdürmektedir.